Castrol Syntrax Universal 75W-90

İleri Teknolojili Katkı Maddeleri Kullanan Kısmi Sentetik Dişli Yağı
ÜRÜN TANIMI

Castrol Syntrax Universal 75W-90, benzersiz Castrol teknolojisi ile düşük ve yüksek çalışma sıcaklıklarında ek bir koruma sağlamak amacıyla ileri teknolojili katkı maddeleri ile özel olarak geliştirilmiş kısmi sentetik dişli yağıdır.
Castrol Syntrax Universal 75W-90 dişli yağı, senkromeç uyumlu olup kullanılmış yağın çevreye duyarlı bir biçimde imha edilebilmesine olanak tanıyacak düşük klor oranlı, çevre dostu bir formülasyonla tasarlanmıştır.
PERFORMANS SEVİYELERİ
•API GL-4, GL-5
•MT-1
KULLANILDIĞI YERLER
API GL-4 veya GL-5 performans seviyelerine uygunluğun gerektiği manuel otomotiv dişli kutularında, akslarda, transfer kutularında ve diferansiyel dişlilerinde kullanılabilecek “üniversal” dişli yağıdır. SAE 75W, 80W ve 90 viskozite sınıfında (bu aralık içindeki, 75W-90, 80W-90 ve 85W-90 gibi multigrade formülasyonlar dahil) bir dişli yağı gerektiren tüm sistemler için uygundur ve aşağıdaki geleneksel Castrol dişli yağlarının yerine de güvenle kullanılabilir. Castrol EP 80, Castrol EPX 80W-90
KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
•Tüm otomotiv dişli sistemlerinde kullanılabilmesi özelliğiyle, yağ stoklarının rasyonalizasyonunu mümkün kılar ve yanlış ürün kullanma riskini azaltır.
•En ağır koşullar altında bile, aşınmaya karşı sağladığı mükemmel koruma ile parça ömrünü uzatır.
•Düşük sıcaklıklardaki akışkanlık özelliği, soğukta ilk çalıştırma esnasında kritik parçaların yeterli yağlanmasını sağlayarak ekipman ömrünü uzatır.
•Korozyona karşı korur ve köpük oluşumunu önler.
•Üstün senkromeç uyumu ile birlikte geleneksel dişli yağlarına kıyasla geliştirilmiş termal kararlılık ve dayanıklılığı daha uzun yağ değişim aralığı ve buna bağlı olarak daha düşük bakım ve onarım maliyeti sunar.
Dikkat: Castrol Syntrax Universal 75W-90 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önerilir.