BP Energrease LCX 222

Energrease LCX 222, endüstri ve inşaat uygulamaları için tasarlanmış yüksek kaliteli lityum kompleks sabunlu, aşırı basınç (EP) gresidir.
Yüksek kaliteli mineral bazlı Energrease LCX 222, mükemmel yapışma, yapısal kararlılık ve su direnciyle mükemmel bir yüksek sıcaklık performansı sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Bu gres yüksek bir kimyasal kararlılık düzeyine sahip olup, pas, korozyon ve aşınmaya karşı mükemmel bir koruma sağlar. Çalışma sıcaklık aralığı -15°C ile +150°C’dir. Energrease LCX 222, NLGI 2 sınıfında ağır hizmet gresi olup endüstriyel yataklarda, ağır uygulamalarda kullanılması tavsiye edilir. Darbe ve titreşimlere, suyla yıkanmaya, su girişine, fabrika uygulamaları gibi korozif ortamlara karşı koruma sağlar. Energrease LCX 222, kurşun, klor, nitrit gibi çevreye ve insan sağlığına zarar verebilecek maddeler içermez.
Özellikleri
•Aşınma, korozyon ve oksitlenmeye karşı koruma düzeyinin yüksekliği ve asidik suya karşı mükemmel pas koruma özelliği sayesinde makinelerin duruş süresini ve bakım maliyetini azaltır.
•Geniş yatak hızları aralığı için uygun olmasını sağlayan yüksek aşınma ve aşırı basınç performansına sahiptir.
•Zorlu çalışma koşulları altında bile uzun bir ömre sahip olduğundan, yağ değiştirme sürelerini uzatır.
•Suyla yıkanma direnci mükemmeldir.