BP Energrease SY-HT 2

Yüksek Kaliteli Sentetik Yüksek Sıcaklık Gresi
Energrease SY-HT 2, sentetik bazyağlar ile inorganik kalınlaştırıcıların sentezi ile yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş süper yüksek kaliteli aşınmaya dayanıklı grestir. Wax içermeyen sentetik bazyağlar sayesinde yüksek sıcaklıklarda oksidasyona karşı mükemmel kararlılık gösterirken düşük sıcaklıklarda da çok iyi yağlama yapar.
Energrease SY-HT 2, düşük sürtünme katsayısı sayesinde enerji tasarrufu potansiyeli sunarken, rulman yataklarının yük bölgesinde sıcaklığı düşürür. İnorganik kalınlaştırıcı çok yüksek sıcaklıklarda mükemmel yapısal kararlılık ve yüksek damlama noktası özelliği sağlar. Energrease SY-HT 2’nin tavsiye edilen çalışma sıcaklık aralığı uygun aralıklarla yeniden gresleme yapılmak şartıyla -50 C ile 200 C arasındadır. Energrease SY-HT 2, kurşun, klor ve nitrit içermez.
Kullanma Yeri Energrease SY-HT 2’nin yüksek hızlı ve geniş sıcaklık aralığında çalışan yataklarda, yağlama sıklığı artırılmak şartıyla uzun hizmet aralığı olan yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanımı tavsiye edilir.
Bu ürün özellikle düşük sürtünme, düşük aşınma ve uzun hizmet ömrü istenen operasyon şartlarındaki elektrik motoru yatakları için uygundur.

Sağladığı Faydalar
•Zamansız duruşları önlemesi, yüksek ve düşük sıcaklıklardaki üstün performansı ile bakım maliyetini düşürür.
•Oksidasyona karşı mükemmel dayanıklılığı ile daha uzun gresleme aralıklarında bile uzun hizmet ömrü sağlar.
•Düşük sürtünme katsayısı sayesinde enerji tüketimini azaltır.
•Yüksek sıcaklıklarda gres yapısı korunur.
•Düşük sıcaklıklarda üstün pompalanabilme özelliğine sahiptir.
•Düşük uçuculuğa sahiptir.