Castrol Fren Hidroliği

Motosikletler İçin Yüksek Fren Performansı
ÜRÜN TANIMI

Castrol Fren Hidroliği Motosiklet, yüksek kaynama noktasına sahip, düşük sıcaklıklarda da mükemmel performans sağlayan FMVSS 116 DOT 4 özelliğinde, üstün nitelikli, sentetik fren hidrolik sıvısıdır.
PERFORMANS SEVİYELERİ
•FMVSS 116 DOT 4
KULLANILDIĞI YERLER
Castrol Fren Hidroliği Motosiklet, mineral bazlı fren hidrolik sıvısı kullanımı gerektiren sistemler haricinde, FMVSS 116 DOT 4 ve DOT 3 tavsiye edilen tüm motosikletlerin fren sistemlerinde kullanılır. Castrol Fren Hidroliği Motosiklet’in eklenmesi için araç üreticilerinin tavsiyesi dikkate alınmalıdır.
Dikkat: Tüm fren hidrolik sıvıları polialkilen glikol eter içerdiklerinden, aracın boyasına zarar verebilir. Damlaması durumunda silinmemeli, sadece su ile yıkanmalıdır. Toz, su, petrol ürünleri ve diğer malzemeler ile karıştırılmamalıdır. Karışması halinde fren boşalmasına ve maliyetli arazılara yol açabilir.
KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
•Yüksek kaynama noktasına sahiptir.
•Düşük sıcaklıklarda yüksek fren performansı gösterir.
•Yüksek yağlama özelliği sayesinde aşınma ve korozyona karşı dayanım ve yüksek performans sağlar.
•Contalara uygunluk ve sızdırmazlık özelliği vardır.
DEĞİŞİM PERİYODU

Tüm fren hidrolik sıvıları kullanıldıkça özelliklerini kaybederler. Can ve mal emniyeti açısından fren hidrolik sıvıları, üreticinin belirttiği süre sonunda mutlaka değiştirilmelidir. Eğer üretici bir tavsiyede bulunmamışsa, Castrol Fren Hidroliği Motosikletinin, yılda bir kez değiştirilmesi önerilir.