BP Economizer

BP Economizer, kullanıldığı motorun her türlü iklim ve yol koşulunda sorunsuz çalışmasını sağlayan konsantre bir motor yağı katkısıdır.
Formülasyonunda yer alan kimyasallar sayesinde kolayca yağa karışır. Motor yağına ilave edildiğinde yağ tüketimini azaltır, oluşabilecek aşınmalara engel olur, daha sessiz çalışma sağlar. Rodaj döneminde yağ film tabakasının sürtünme katsayısını sıfıra kadar yaklaştırarak motor performansına takriben 1-5 HP güç ilavesi kazandırmaktadır. Yüksek kilometreli ve yoğun kullanılan her türlü araçta kullanılabilir. BP Economizer, her yağ değişim periyodunda rölantide çalışan motorun karterine ilave edilerek kullanılır. Aşırı yağ tüketiminin, aşınmaların ve sesli çalışmanın önlenemediği durumlarda iki kutu BP Economizer ilave edilmelidir. BP’nin dört mevsim (SAE 15W-40, 20W-50…gibi) kullanıma uygun motor yağları ile kullanılmasına gerek yoktur. LPG yakıt kullanan araçlarda da kullanılabilmektedir.
Özellikleri
•Tek mevsimlik motor yağları ile kullanıldığında viskozite indeksini arttırarak değişik çalışma sıcaklıklarında motor yağının optimum performansla çalışmasını sağlar.
•Aşınma oluşumuna karşı ilave direnç sağlar.
•Motorun sesli çalışmasını önler.