Energrease SY

Energrease SY serisi, öncelikle uç sıcaklıklarda gerçekleşen geniş bir uygulama aralığı için tasarlanmış süper yüksek kaliteli EP gresleridir.
Bu seri, sentetik esaslı bir yağın benzersiz özelliklerini, lityum kompleks kalınlaştırıcının özellikleriyle birleştirmektedir. Sentetik esaslı yağın wax içermeme niteliği ile düşük sürtünme katsayısı (mineral yağlara göre), düşük sıcaklıkta mükemmel pompalanabilirlik ve çok düşük ilk çalışma ve hizmet torku değerleri sağlamaktadır. Enerji tasarrufu olanağı sunarken, rulmanlı yatakların yük bölgesindeki çalışma sıcaklıklarını düşürebilir. Lityum kompleks kalınlaştırıcı, mükemmel yapışma, yapısal kararlılık ve su direnci sağlamaktadır. Yüksek bir kimyasal kararlılık düzeyine sahip olup, yüksek ve düşük sıcaklıklarda aşınma, pas ve korozyona karşı mükemmel bir koruma sağlar.
Energrease SY 1501, NLGI 1 sınıfında, yüksek viskoziteli (ISO VG 1500) sentetik bazyağlı bir grestir. Çok düşük hızlarda, ağır yük ve yüksek sıcaklık koşullarında çalışan düz ve rulmanlı yataklarda kullanılabilir. Uygun aralıklarla yeniden yağlama yapılması koşuluyla -20°C ile 180°C arasında kullanılması tavsiye edilir. Energrease SY 2202, ağır hizmet tipi otomotiv ve endüstriyel uygulamalarda tavsiye edilen çok amaçlı yüksek basınç gresidir. NLGI 2 sınıfında, yüksek viskoziteli (ISO VG 220) sentetik bazyağlı bu gres düşük sıcaklıklarda kolaylıkla pompalanabilir. Tavsiye edilen çalışma sıcaklık aralığı -40°C ile 180°C arasındadır. Energrease SY 4601, zorlu endüstriyel uygulamalar için tavsiye edilir. Düşük ile orta hızlar arasında ve su direncinin kritik önem taşıdığı uygulamalarda ağır yükler altında kusursuz bir yatak koruması sağlar. Energrease SY 4601, çelik ve kâğıt fabrikaları için tavsiye edilen bir grestir Tavsiye edilen çalışma sıcaklık aralığı -40°C ilâ 180°C arasındadır. Energrease SY 4600, NLGI 00 sınıfında, yüksek viskoziteli (ISO VG 460) sentetik bazyağlı bir grestir. Tavsiye edilen çalışma sıcaklık aralığı -40°C ile 180°C arasındadır. Öncelikli kullanım yeri, konvansiyonel yarı akışkan greslerin çabuk bozulduğu yüksek sıcaklıklarda çalışan, gresle doldurulan dişli kutularıdır. Ayrıca sızdırmazlığı sağlanmış ağır hizmet tipi tekerlek rulmanlarında da kullanımı uygundur. Energrease SY serisi, kurşun, klor, nitrit gibi çevreye ve insan sağlığına zarar verebilecek maddeler içermez.
Özellikleri
•Aşınma, pas ve korozyonu azalttığı için, duruş sürelerini ve bakım maliyetini düşürür.
•Yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün performans gösterir.
•Uzun hizmet ömrü sayesinde yağ değiştirme sürelerini uzatır.
•Düşük sürtünme katsayısı ile enerji tüketimini azaltır.
•Su içeren ortamlarda yüksek performansla çalışır.