BP Energrease HTG 461 M

Energrease HTG 461M, yüksek kaliteli, NLGI 1 sınıfında, kille kıvamlandırılan ve molibden disülfitle güçlendirilmiş bir grestir.
Öncelikli kullanım amacı düşük hızda ve yüksek sıcaklıkta ya da oda sıcaklığı ile yüksek sıcaklık arasında dönüşümlü değişen koşullarda çalışan kaymalı ve rulmanlı yatakların yağlanmasıdır. Yüksek kaliteli, yüksek viskoziteli ve mineral yağ bazlı olup, yüksek sıcaklıklarda düşük uçuculuk ve yüksek oksidasyon dayanımı, suyla yıkanma direnci ve ağır yük ve alçak hız koşullarında iyi bir aşınma önleme performansı sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Energrease HTG 461M’in içerdiği molibden disülfit, bu ürünü, yenme veya darbeli yük etkisine maruz kamların, kızakların ve diğer hareketli makine elemanlarının yağlanması için özellikle uygun kılmaktadır. Energrease HTG 461M, düşük hız ve yüksek sıcaklıklarda ya da oda sıcaklığı ile yüksek sıcaklık arasında dönüşümlü olarak değişen sıcaklık koşullarında çalışan fırın konveyörü veya ocak yatakları gibi uygulamalarda kaymalı ve rulmanlı yatakların yağlanması için tavsiye edilir. Bu gres, yüksek sıcaklık koşullarında yumuşamadığı ve sızmadığı gibi, soğuyunca da aşırı derecede sertleşmemektedir. Yağlama periyodları uzun olan, hareketleri sınırlı veya darbeli yüklere maruz kalan kam, kızak ve diğer hareketli makine elemanlarının yağlanması için özellikle uygundur. Tavsiye edilen çalışma sıcaklık aralığı, uygun sıklıkta yağlama yapılmak koşuluyla 0 – 170°C’dir. Energrease HTG 461M, kurşun, klor, nitrit gibi çevreye ve insan sağlığına zarar verebilecek maddeler içermez.
Özellikleri
•Yüksek sıcaklıklarda mükemmel aşınma koruması sayesinde duruş sürelerinin kısaltılması ve daha az bakım maliyeti sağlar.
•Yenme ve darbeli yük etkilerine karşı koruma sağlar.
•Yumuşamaz ve yataklardan dışarı sızmaz.
•Suyla yıkanma ve buhar direnci yüksektir.
•Zor koşullar altında uzun hizmet ömrüne sahip olması sayesinde daha seyrek yağlama gerektirir.